Plan zdrowego rozwoju

Plan zdrowego rozwoju

Zależy Ci na tym, by Twoje dziecko rozwijało się zdrowo? Musisz więc zatroszczyć się o malucha od pierwszych chwil jego życia – jeszcze przed porodem. Zrównoważony i przemyślany plan zdrowego rozwoju to gwarancja, że będziesz z przyjemnością patrzeć, jak Twój maluch rośnie: pełen energii i radości wkracza w kolejne etapy życia.

Jak zatroszczyć się o zdrowy rozwój dziecka?

  • Troskę o malucha musisz wykazać na każdym etapie jego rozwoju:
  • Gdy jesteś w ciąży, zadbaj o właściwą dietę oraz suplementację. Tak, by Twój organizm otrzymywał odpowiednie porcje m.in. kwasu foliowego, witamin z grupy B, DHA, żelaza czy witaminy D.
  • Karm malucha jak najdłużej piersią – WHO zaleca, by maluch przez co najmniej do 6. miesiąca życia był karmiony wyłącznie mlekiem matki. Karmienie piersią można kontynuować tak długo jak życzą sobie tego matka i dziecko, nawet do 2 lat i dłużej.
  • Zadbaj o zróżnicowaną i zdrowo zbilansowaną dietę dziecka – tak, by maluch otrzymywał odpowiednią ilość witamin i mikroelementów. Pamiętaj, że suplementacja może okazać się koniecznością – zwłaszcza, gdy chodzi o składniki takie jak witamina D czy żelazo.

Poznaj 3 etapy planu zdrowego rozwoju. Kliknij i upewnij się, że troszczysz się o swoją pociechę zgodnie z zaleceniami!